Najważniejsze rzeczy, o których musisz wiedzieć podczas pierwszej wizyty na torze żużlowym

Jeśli nigdy wcześniej nie byłeś na torze wyścigowym, wejście po raz pierwszy do świata NASCAR może być nieco przytłaczające. Trzeba przestrzegać zasad i przepisów, przyzwyczaić się do nowych miejsc i mnóstwo ludzi obserwuje każdy Twój ruch. Przyznajemy, że nie jest to gra dla każdego. Jeśli jednak uwielbiasz szybkie samochody i jeszcze większe prędkości, dzień na torze może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Jeśli myślisz o wzięciu udziału w swoim pierwszym wyścigu, ale nie wiesz, czego się spodziewać, a nawet co ze sobą zabrać, w naszym poniższym przewodniku znajdziesz kilka przydatnych rad.

Od przygotowań przed wyścigiem do świętowania po wyścigu, te wskazówki pomogą ci sprawić, że twoja pierwsza wizyta na torze żużlowym będzie przyjemna:

Sprawdź harmonogram, aby dowiedzieć się, kiedy możesz oglądać kierowców, których kochasz.

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do pierwszej wizyty na zawodach NASCAR jest wiedza o tym, co i kiedy będzie można zobaczyć. Niektóre tory organizują nawet dwudniowe imprezy, więc upewnij się, że kupujesz bilety na ten dzień, który najbardziej Ci odpowiada. Harmonogram można znaleźć na stronie internetowej toru, a wiele z nich zawiera także mapy miejsc siedzących, które pomogą Ci wybrać najlepsze miejsca dla siebie. Niektóre imprezy oferują także specjalne atrakcje, które warto zobaczyć, takie jak panele pytań i odpowiedzi kierowców, sesje autografów i zwiedzanie pit-stopów, podczas którego można z bliska obejrzeć samochody.

Przygotuj się na dużo chodzenia.

Zauważysz, że trybuny na torze wyścigowym są bardzo rozproszone. Dzieje się tak dlatego, że wiele osób lubi spacerować podczas wyścigu. Prawdopodobnie będziesz siedzieć przez około 3 godziny, więc pamiętaj o wygodnym obuwiu. Jeśli masz problemy z poruszaniem się, poproś woźnego, by pomógł Ci znaleźć odpowiednie miejsce. Jeśli czujesz się zbyt zmęczony, by stać, możesz odpocząć podczas czerwonej flagi.

Załóż wygodne buty i weź ze sobą dodatkową parę na wszelki wypadek.

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś wiedzieć, jest to, że nie chcesz zakładać nowych butów na wyścig. Chcesz mieć buty, w których będziesz mógł chodzić bez poczucia dyskomfortu. Na zawodach NASCAR będziesz dużo chodzić. Pole toru to ruchliwe miejsce z mnóstwem sprzedawców, sklepów z artykułami sportowymi i ciężarówek z jedzeniem. Jeśli bierzesz udział w dużym wydarzeniu, na płycie toru może być bardzo tłoczno. Będziesz też dużo chodzić po asfalcie. Pamiętaj o założeniu wygodnych butów, które nie będą brudzić się ani obcierać. Warto zabrać ze sobą dodatkową parę butów na wypadek wdepnięcia w coś, co wymaga natychmiastowego sprzątnięcia.