Na stadionie Euroborg miało miejsce spotkanie Groningen vs AZ Alkmaar zakończone wynikiem 1-4

Groningen vs AZ Alkmaar, wynik końcowy 1-4. W dniu 2022-10-01 16:45 na obiekcie sportowym Euroborg rozegrał się mecz ligi Eredivisie kolejki 8. Zmierzyły się ze sobą Groningen i AZ Alkmaar.

Pierwsza część spotkania pomiędzy Groningen a AZ Alkmaar zakończyła się 1-2. Końcowy wynik meczu to 1-4.

 

Gole strzelali: D. de Wit 3' 0-1 J. Karlsson 19' 0-2 T. Reijnders R. Pepi 42' 1-2 N. Kasanwirjo M. Kerkez 61' 1-3 T. Reijnders M. Lahdo 85' 1-4 P. Koopmeiners

Żółte kartki Groningen: Joey Pelupessy 80'

Żółte kartki AZ Alkmaar: Miloš Kerkez 84'

Czerwone kartki Groningen:

Czerwone kartki AZ Alkmaar:

Sędzią głównym tego spotkania był Jeroen Manschot, Netherlands. Pomagało mu trzech sędziów. W następnym meczu drużyna Groningen stanie naprzeciw Waalwijk, następne spotkania z drużynami Twente i Dordrecht natomiast AZ Alkmaar z Apollon Limassol. Następne mecze zagra z drużynami Utrecht i Apollon Limassol.

Wielu fanów futbolu śledzi starcia w lidze Eredivisie. Liczące się zespoły futbolowe z tejże ligi i zawodnicy tacy jak przykładowo Joey Pelupessy Miloš Kerkez wielokrotnie gwarantują fantastycznym kibicom wrażenia z najwyższej półki. Wielokrotnie natrafiamy na widowiskowe asysty oraz bramki, ostre sytuacje na faul kończące się wielokrotnie pokazaniem żółtego kartonika gwarantujące niesamowite przeżycia z meczu. Potyczki pomiędzy piłkarzami ligowymi zdarzają się zagorzałe, nie często bywa koniec końców, że są to widowiska nudne. Warto więc oglądać widowiska sportowe znanej ligi Eredivisie, być na bieżąco z najnowszymi wynikami meczów i śledzić wszystkie zapowiedzi nadchodzących potyczek futbolowych. Groningen i AZ Alkmaar jak ich udział w lidze Eredivisie gwarantuje wspaniałe wrażenia i sprawia, że piłkarstwo to rywalizacja najwyższej klasy. Ponadto adrenalinę podnosi zobaczenie na żywo tych wszechstronnych piłkarzy i ich zmagań na tak wspaniałym stadionie jak Euroborg.