Na obiekcie Goffertstadion miał miejsce mecz pomiędzy NEC Nijmegen oraz AZ Alkmaar: końcowy wynik 0-3

W najnowszym meczu Eredivisie drużyna NEC Nijmegen podejmowała u siebie ekipę AZ Alkmaar. Spotkanie to odbyło się 28 kwietnia 2024 roku o godzinie 10:15 w Goffertstadion. Po emocjonującej rywalizacji to goście z Alkmaar wyszli zwycięsko, pokonując gospodarzy 3-0. Już w pierwszej połowie AZ objął prowadzenie 1-0, utrzymując tę przewagę do końcowego gwizdka sędziego.

Mecz Piłki Nożnej: NEC Nijmegen vs. AZ Alkmaar

Dzisiejszy mecz ligi Eredivisie pomiędzy drużynami NEC Nijmegen a AZ Alkmaar odbył się na urokliwym stadionie Goffertstadion. Sędzią głównym spotkania był Martin Van den Kerkhof z Holandii, który czuwał nad przebiegiem pojedynku w 31. kolejce ligowej rywalizacji.

Początek meczu okazał się zaskakujący, kiedy to już w 16. minucie Dani de Wit z AZ Alkmaar wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 0-1 dla gości. NEC Nijmegen próbował odpowiedzieć, lecz do przerwy nie udało im się odrobić strat.

Druga połowa rozpoczęła się dynamicznie, a w 58. minucie Vangelis Pavlidis podwyższył prowadzenie dla AZ Alkmaar na 0-2. Gospodarze starali się odrabiać straty, lecz skuteczność bramkowa nie była po ich stronie.

Emocje sięgnęły zenitu w doliczonym czasie gry, kiedy to E. Poku zdobył trzeciego gola dla AZ Alkmaar, ustalając wynik końcowy 0-3 na korzyść drużyny gości. M. van Brederode miał udział w tej bramce, asystując przy trafieniu.

Mimo starć na boisku, obie drużyny nie uniknęły kartek. Żółte kartki dla gospodarzy otrzymali Dirk Proper w 66. minucie oraz Kodai Sano w doliczonym czasie gry. Z kolei zawodnicy AZ Alkmaar, Dani de Wit, Vangelis Pavlidis, Yukinari Sugawara oraz Mees de Wit, także zobaczyli się w kartonikach sędziego.

Do czerwonych kartek nie doszło, ale emocje na boisku były ogromne. NEC Nijmegen będzie teraz musiał się zregenerować przed kolejnymi meczami z Excelsiorem, Feyenoordem i Almere City FC. Natomiast AZ Alkmaar zmierzy się z zespołami Twente, GO Ahead Eagles oraz Utrecht w najbliższych spotkaniach.