Mecz pomiędzy PSV Eindhoven i AZ Alkmaar na stadionie Philips Stadion dnia 2024-04-06 16:45: 5-1

W ostatni wtorek PSV Eindhoven zmierzyło się z AZ Alkmaar na Philips Stadion w ramach 29. kolejki Eredivisie. Gospodarze okazali się zdecydowanie lepsi, pokonując swoich rywali 5-1. Spotkanie zakończyło się już dwa dni temu, 6 kwietnia o godzinie 16:45, z wynikiem 2-0 dla PSV na przerwę.

PSV Eindhoven - AZ Alkmaar 5-1: Mecze pełne emocji na Philips Stadion

W środowy wieczór na Philips Stadion w Eindhoven odbyło się starcie drużyn PSV Eindhoven i AZ Alkmaar w ramach 29. kolejki Eredivisie. Sędzią głównym spotkania był Dennis Higler z Holandii. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn stworzyli gorącą i dopingującą kulę dźwięku, która dodawała dodatkowej energii zawodnikom na boisku.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 9. minucie J. Bakayoko otworzył wynik meczu, pokonując bramkarza AZ Alkmaar, a asystę zanotował M. Tillman. Gospodarze z PSV Eindhoven kontrolowali grę i efektem tego było drugie trafienie w 23. minucie, kiedy to L. de Jong podwyższył prowadzenie swojej drużyny, ponownie po asyście M. Tillmana.

Po przerwie PSV Eindhoven kontynuowało swoją dominację, a w 53. minucie to już L. de Jong zdobył swojego drugiego gola w meczu, tym razem po podaniu Jordan Teze. Jednak goście z AZ Alkmaar nie zamierzali się poddawać i odpowiedzieli bramką V. Pavlidisa w 58. minucie, zmniejszając straty.

W końcowej fazie spotkania emocje sięgnęły zenitu - J. Veerman trafia do siatki w 80. minucie, ustalając wynik na 4-1 dla PSV Eindhoven, a asystę zanotował J. Bakayoko, który sam również wpisał się na listę strzelców w 90. minucie, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 5-1 nad AZ Alkmaar. Ostatnie trafienie dla PSV Eindhoven to zasługa J. Unekena, który dołożył jeszcze jednego gola, asystującemu S. Destowi, kończąc mecz wynikiem 5-1.

W trakcie meczu arbiter nie szczędził kartek - żółte kartki otrzymali Jordan Teze i Olivier Boscagli z PSV Eindhoven oraz Kristijan Belić oraz Sven Mijnans z AZ Alkmaar. Czerwonych kartek nie odnotowano.

Po tym zwycięstwie PSV Eindhoven ma przed sobą kolejne trudne starcia z drużynami Vitesse, Heerenveen oraz Sparta Rotterdam. Natomiast AZ Alkmaar zmierzy się w kolejnych meczach z zespołami Waalwijk, NEC Nijmegen i Twente.