Na stadionie Kras Stadion dnia 2024-03-17 11:15 miał miejsce mecz FC Volendam - AZ Alkmaar zakończony wynikiem 0-4

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami FC Volendam i AZ Alkmaar, rozegrany na Kras Stadion, zakończył się pewnym zwycięstwem gości. AZ Alkmaar dominowało przez całe spotkanie, zakończone ostatecznie wynikiem 0-4 na korzyść drużyny z Alkmaar. Pomimo starań gospodarzy, goście kontrolowali grę od pierwszego gwizdka sędziego, prowadząc już 0-2 po pierwszej połowie. Mecz ten odbył się 17 marca o godzinie 11:15, w ramach 26. kolejki Eredivisie.

Podsumowanie Meczu:

FC Volendam podejmował na własnym stadionie drużynę AZ Alkmaar w ramach 26. kolejki Eredivisie. Goście okazali się zdecydowanie lepszą drużyną, zwyciężając pewnie 4-0. Bramki dla AZ Alkmaar zdobyli D. de Wit, Y. Sugawara oraz dwukrotnie Y. Sugawara. Wynik do przerwy to 0-2 na korzyść gości.

Relacja:

Zaczęło się emocjonująco na Kras Stadion, gdzie FC Volendam podejmował mocnego rywala z Alkmaar. Pierwsze minuty obfitowały w szybkie akcje, ale to goście przejęli inicjatywę. W 22. minucie Dani de Wit otworzył wynik meczu, wykorzystując podanie od S. Mijnansa. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, lecz defensywa AZ Alkmaar była niezwykle skuteczna. W 30. minucie Kristijan Belić podwyższył prowadzenie dla gości, strzelając drugiego gola.

Po przerwie FC Volendam próbował odrabiać straty, jednak to AZ Alkmaar kontrolował wydarzenia na boisku. W 70. minucie V. Pavlidis zdobył trzecią bramkę dla gości, a na 0-4 podwyższył Y. Sugawara z rzutu karnego w 76. minucie. Gospodarze nie potrafili znaleźć recepty na ofensywę rywali, a ci skutecznie wykorzystali swoje okazje.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Kristijan Belić otrzymał żółtą kartkę w 56. minucie, a Dani de Wit dołączył do niego po kartce w 62. minucie. Gospodarze nie zostali ukarani kartką czerwoną, natomiast zawodnicy AZ Alkmaar zachowali dyscyplinę na boisku.

Atmosfera na stadionie była gorąca, jednak kibice FC Volendam musieli przełknąć gorycz porażki. Następne mecze zapowiadają się interesująco dla obu drużyn, które będą chciały zrehabilitować się po dzisiejszych występach. FC Volendam zmierzy się z Almere City FC, Feyenoord i Waalwijk, natomiast AZ Alkmaar czekają spotkania z Vitesse, Heracles i PSV Eindhoven.