Dnia 2024-03-10 11:15 odbyło się spotkanie AZ Alkmaar kontra Excelsior zakończone wynikiem 4-0

Wczoraj, 10 marca 2024 roku, na AFAS Stadion odbył się mecz pomiędzy drużynami AZ Alkmaar i Excelsior w ramach 25. kolejki Eredivisie. AZ Alkmaar okazało się zdecydowanie lepsze, pokonując rywali 4-0. Już do przerwy gospodarze prowadzili 3-0, kontrolując grę i nie dając szans przeciwnikowi. Mecz ten był prawdziwym popisem futbolu, który na pewno zapadnie w pamięci kibiców obu drużyn.

Relacja z meczu AZ Alkmaar - Excelsior

Wczorajsze starcie na AFAS Stadion było prawdziwym widowiskiem, które dostarczyło kibicom wiele emocji i pięknych bramek. Mecz rozpoczął się o godzinie 11:15, a na murawie zmierzyły się drużyny AZ Alkmaar oraz Excelsior w ramach 25. kolejki Eredivisie.

Spotkanie poprowadził sędzia główny Martin Van den Kerkhof z Holandii, który miał pełne ręce roboty przy tak zaciętym pojedynku. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej minuty, tworząc niesamowitą kulę dźwięku nad boiskiem.

Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył D. de Wit w 13. minucie meczu, po asyście R. Bazoera, otwierając wynik na 1-0 dla AZ Alkmaar. Zaledwie dwie minuty później, V. Pavlidis podwyższył prowadzenie, zdobywając drugiego gola dla swojego zespołu po zagraniu Y. Sugawary, ustalając wynik do przerwy na korzystne 3-0 dla gospodarzy.

W drugiej połowie to znów S. Mijnans wpisał się na listę strzelców, tym razem dwukrotnie. Najpierw w 25. minucie drugiej połowy, a następnie ponownie w 72. minucie, ustalając ostateczny wynik meczu na 4-0 dla AZ Alkmaar.

W końcowej fazie spotkania emocje sięgnęły zenitu, co zaowocowało żółtymi kartkami dla Siema de Moesa z drużyny gości w 83. minucie. Poza tym, nie odnotowano innych kar kartkowych w tym spotkaniu, co świadczyło o stosunkowo fair play obu ekip.

Po tym zwycięstwie AZ Alkmaar ma teraz przed sobą trudniejsze wyzwania, gdyż kolejno zmierzy się z FC Volendam, Vitesse oraz Heracles. Natomiast Excelsior będzie musiał zaprezentować się lepiej w kolejnych meczach przeciwko Waalwijk, GO Ahead Eagles i PSV Eindhoven, aby zrehabilitować się za porażkę.