Spotkanie AZ Alkmaar kontra PSV Eindhoven zakończone wynikiem 0-4 dnia 2023-12-17 19:00 na obiekcie AFAS Stadion

Wczorajszy mecz w ramach Eredivisie pomiędzy AZ Alkmaar a PSV Eindhoven zakończył się wynikiem 0-4 na korzyść gości. Spotkanie odbyło się na AFAS Stadion, a już do przerwy PSV prowadziło 3-0. Wydarzenia z tej kolejki mogą znacząco wpłynąć na sytuację w tabeli ligowej.

Mecz AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 0-4

17 grudnia 2023 roku o godzinie 19:00 na AFAS Stadion odbył się zacięty pojedynek pomiędzy drużynami AZ Alkmaar a PSV Eindhoven zakończony wynikiem 0-4. Spotkanie to odbyło się w ramach 16. kolejki Eredivisie i było pełne emocji oraz zaskakujących zwrotów akcji.

Od samego początku meczu PSV Eindhoven narzuciło szybkie tempo gry, a już w 9. minucie Lucas de Jong zdobył pierwszego gola, przechylając szalę zwycięstwa na korzyść gości. Niewiele później, w 11. minucie Ismael Saibari podwyższył prowadzenie PSV, wykorzystując świetne podanie od Lucas de Jonga. W 16. minucie do siatki trafił także Sergiño Dest, ustalając wynik pierwszej połowy na 0-3 dla gości.

Druga połowa zaczęła się odważną grą obu drużyn, jednak to PSV Eindhoven okazało się bardziej skuteczne. W 57. minucie znowu na listę strzelców wpisał się Lucas de Jong, zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu. Tym samym goście prowadzili już 4-0, pozostawiając gospodarzy z dala od szans na odrobienie strat.

Mimo starań graczy AZ Alkmaar, PSV utrzymało swoje prowadzenie aż do końcowego gwizdka, zapewniając sobie pewne zwycięstwo. Mecz obfitował także w emocje w postaci żółtych kartek - Ruben van Bommel i Kenzo Goudmijn z AZ Alkmaar musieli uważać na swoje zachowanie, otrzymując kartki w odpowiednio 45. i 77. minucie.

Mimo porażki, fani AZ Alkmaar mają nadzieję na lepsze wyniki w kolejnych meczach, gdzie ich drużyna zmierzy się kolejno z HHC, Twente oraz PEC Zwolle. Z kolei kibice PSV Eindhoven mogą oczekiwać kolejnych emocji w meczach przeciwko Twente oraz Excelsior.